Rady pre kupujúcich

Hľadáte si nové bývanie?

Zmena bývania je zásadný krok v živote človeka. A pretože „šťastie praje pripraveným“, odpovedzte si spolu s nami na niekoľko kľúčových otázok skôr, ako pristúpite k realizovaniu svojho sna o bývaní.

 

Otázka č. 1- O akom domove snívate?


Buďte nároční! Ak sa chcete v novom domove cítiť dobre, mal by plne vyhovovať Vašim predstavám, záujmom, aj Vášmu životnému štýlu. Do úvahy treba vziať aj rodinný stav a Vaše pracovné aktivity. A čo lokalizácia? Máte malé deti? Chce žiť blízko centra? Neprekáža Vám vyššie poschodie? Zadefinujte si, aký typ bytu alebo domu by Vám najlepšie vyhovoval, či sa chcete hneď sťahovať alebo sa kreatívne na jeho vzhľade aj podieľať.

 

Otázka č. 2 - Aký máte rozpočet?


Pred investíciou do nehnuteľnosti si urobte prehľad o Vašich príjmoch, úsporách, mesačných výdavkoch aj existujúcich záväzkoch. Vykalkulujte si presný pomer medzi mesačnými výdavkami na bývanie a Vaším reálnym zárobkom. Keď budete mať dokonalý prehľad o rozpočte, len ťažko sa Vám stane, že nájdete nádherný dom alebo byt, ktorý si napokon nebudete môcť dovoliť. Prípadne zvoľte stretnutie s finančným poradcom.

 

Otázka č. 3 - Je dôležité poznať susedstvo?


Odpoveď znie: „Áno!“. Ľudia si často svojich susedov a okolie, v ktorom bývajú, nemohli vybrať, čo im spôsobilo neskôr problémy. Vy však máte pri kúpe nového bytu alebo domu na výber. Zistite si presnú lokalizáciu nehnuteľnosti, teda to, či je blízko kostola, školy, parku, nemocnice, obchodu, centra. Ak sa sťahujete do úplne iného mesta, je tento krok ešte dôležitejší.

 

Otázka č. 4 - Kupovať nehnuteľnosť na vlastnú päsť?


Mnoho ľudí by Vám určite potvrdilo, že kúpa nehnuteľnosti nie je najľahší proces. A môže byť ešte ťažší, ak natrafíte na neserióznych ľudí. Ak chcete mať 100% istotu, obráťte sa na služby realitného makléra. Skontaktujte sa s ním, dohodnite si osobné stretnutie a nechajte si profesionálne poradiť. Makléri vedia, ako manažovať všetky potrebné kroky od začiatku až do konca. Nové bývanie si nekupujete každý deň, dajte si záležať, aby ste na to spomínali v dobrom.

 

Otázka č. 5 - Čo robiť po obhliadke nehnuteľnosti?


Ak si kladiete túto otázku, rozhodnite sa pre spoluprácu s realitnou kanceláriou. Bude to pre Vás veľké plus. Po dohode s maklérom môžete pristúpiť aj k obhliadke Vami vybraných nehnuteľností. Myslite pri tom na to, že vždy je lepšie vyberať aspoň z troch ponúk. Po každej obhliadke si spíšte zoznam pre a proti. Na mieste si po dohode môžete spraviť aj zopár fotografií a vytvoriť si vlastné profily nehnuteľností. Veľmi Vám to pomôže pri výbere toho najlepšieho a najkrajšieho domova pre Vás.

Späť